Перейти к контенту

Бонсай клуб Болгарии


Рекомендуемые сообщения

Извините миня! Я забъил руский язйк. Можна вам гаварит па балгарским?

 

Занимавам се с бонсай от 1987 година, но по-професионално от 4-5 години. Член съм на Бонсай Клуб България и един от водещите в него. От месец следя вашия форум. През 2012г открих моето "Бонсай Студио ТТ" и първата Бонсай Градина в България. Имам около 100 бонсая и още толкова пребонсая и още 200 заготовки. Последните 4-5 години всяка година организирам изложби в моя градински център - "Хоум Гарден ТТ" в София. Имам контакти с колеги от цяла Европа, но все още смятам, че нямам достатъчно добър бонсай за изложения в стария континент. Ще се радвам да споделя моя опит с вас. Надявам се да ме разбирате на български! :wacko:
Исках да ви кача снимки на мои бонсаи и градината, но всички са около 1000 килобайта!

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Добре вам дошли!Себе си живял 3 години в София, Червена звезда.Бих се радвал да чете вашия форум.Аз обичам България, Аз наистина харесвам вашата природа.Вашият бонсай също е интересно, но твърде малко, точно като нас.Нека бъдем приятели!

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах
Добре вам дошли!Себе си живял 3 години в София, Червена звезда.Бих се радвал да чете вашия форум.Аз обичам България, Аз наистина харесвам вашата природа.Вашият бонсай също е интересно, но твърде малко, точно като нас.Нека бъдем приятели!

Очен благадарю Jur . beomaster, много сте прав.
Бонсай клуб България е създаден през 2008г от група ентусиасти. През пролетта на 2009г се включих и аз. В България с бонсай се занимават не повече от 20-25 човека, като само 3-4 полу професионално останалите са любители. През 2009 на гости ни беше Валтер Пал във гр. Варна. През 2010 бяхме в Белгия на Ноеландерстропфи, през 2011 направихме в Белград още една среща с Валтер и колеги от Балканския полуостров. За 4 години работа на клуба имаме около 7-8 изложби, 10-12 демонстрации пред външна публика, 20 уъркшопа и много збирки. И при нас проблем са разтоянията, но се стремим да организираме уъркшопове по градове.
Материали си доставяме по интернет най вече от Германия. Работни съдове си доставихме от Китай. Машини си осигурихме от тук, като поръчахме само накрайниците от Самурай.
Ще се радвам да работим заедно и както каза beomaster- " Нека бъдем приятели"!
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ну, дальше я буду по-русски :lol: . Трифон, вы не работаете с Голландией, фирма Lodder Bonsai ? В Москве есть компания, которая берет материал в этой фирме. Там есть деревья, которые поставляются из Японии, хорошего качества.
Как у вас дела с ямадори? Это направление развивается в вашем клубе? У вас в стране есть законы, которые регулируют выкапывание деревьев? Мы можем сравнить наш опыт.
В нашей стране большинство любителей бонсай (и профессионалы, конечно) видят развитие в материале ямадори. Хороший японский материал сложно купить, или он стоит очень много денег.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Нет праблем Павел, я панимаю харашо.
У нас няма представителства на чужди фирми за бонсаи. Може би скоро аз ще направя такава, но паживъом увидем!!!! :rolleyes:
Съдейки по вашия форум и у нас е зарито с евтини китайски бонсайчета- както ние им казваме търговски. Въпреки, че ако се заеме специалист с тях, могат да се получат добри неща. Първия такъв вкаран в България е моя Китайски бряст-вяз и е висок около 80-90см и го имам от 12 години.
Японски бонсаи могат да се купят и от специализираните разсадници - питомник в Италия например, но нямаме такава практика все още. Малко са ни скъпички!!!!! Аз внасям от Италия градински бонсаи по 2-3 метра за по 4-5000 евра, но пазара за истински бонсаи все още е слаб. Опитвам се да го разработя и благодарение на изявите и на клуба интерес има. Примерно миналата година съм продал 12 бонсайчета на цена от 50-400 евро.
За ямадори ходим редовно, нямаме специални разрешителни, но аз по професия съм Лесовъд, бях преподавател и научен сътрудник-Ръководител на Ботаническа Градина към Лесотехническия Университет в София и нямам проблеми с горските. По голям проблем са ни ловците, и винаги в гората ходим със светлоотразителни жилетки. Срещите с колегите от Балканите много ни помогнаха в тази област и от Харватска и особенно колегата Сашо от Македония. Просто трябва да вдигнем размера на вадените ямадорита и да увеличим количеството им.
Последната 2011-2012г бе много лоша-зимата много студена и много топло лято и ни опропасти доста ямадорита. Но напредваме макар и бавно, особенно с боровете- Pinus.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Паша, а ты не поможешь с переводом сообщений Трифона на русский?
Буду благодарен.

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

'Jur'
Если использовать Гугл Хром, то сверху выскакивает предложение перевести страницу, жмем "перевести" и нет проблем.

 

Юля, я это знаю, но знают не все, а поскольку форум русскоязычный, если бы в теме шел перевод, было бы на пользу :).

Изменено пользователем Jur
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Да, проще скопировать и в транслятор кинуть. Да вроде все понятно, на форуме сообщения от русских-то позагадочней бывали :lol:
Говорит, конторы нет, барыжит садовый бонсай в Италии, копают мало, менты стреляют, ксивы копать нет, братья-славяне помогают как могут, сам Трифон образованный по теме, погода последние года плохая.
:lol:

Ты - не переводчик, ты - толмач :D

Изменено пользователем Jur
Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Благадарю Jur. А ета форум Бонсай Клуб България http://forum.bonsai.bg/index.php

Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий

Комментарии могут оставлять только зарегистрированные пользователи

Создать аккаунт

Зарегистрировать новый аккаунт в нашем сообществе. Это несложно!

Зарегистрировать новый аккаунт

Войти

Есть аккаунт? Войти.

Войти
×
×
  • Создать...